کولر گازی ایستاده چیست؟

اجاره کولر گازی مخصوص سالن سینما و همایش ها

اجاره کولر گازی

کولر گازی ایستاده نوعی دیگر از کولر گازی‌ها است که طراحی متفاوتی با اسپلیت‌های دیگر دارد و به‌صورت ایستاده بر روی زمین قرار می‌گیرد.اجاره کولر گازی ایستاده اندازه نسبتاً بزرگی دارند و در دو نوع یک‌تکه و دوتکه یا اسپلیت طراحی و عرضه می‌شوند.در مدل یک‌تکه کمپرسور و پنل با هم و به‌صورت یک‌پارچه طراحی شده؛ اما در نوع اسپلیت، کمپرسور و کندانسور جدا از پنل و در فضای بیرون و در جای مخصوصی نصب می‌گردد.

ظرفیت و مصرف برق در کولر های گازی ایستاده

لازم به ذکر است، این نوع کولرها دارای ظرفیت بالایی نیز هستند و در ظرفیت‌های ۳۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰ عرضه می‌شوند.به همین دلیل بیشتر در مکان‌هایی با متراژ بالا همچون سالن‌های بزرگ، فرودگاه‌ها، حسینیه‌ها، سالن‌ها و… مورداستفاده قرار می‌گیرند.

برق موردنیاز

برق موردنیاز این کولرها در برخی مدل‌های ظرفیت زیاد که ولتاژشان بالاست اغلب سه فاز و در ظرفیت‌های پایین نیز تک فاز است.بنابراین شما می‌توانید به‌جای آن از این نوع کولرها استفاده کنید که هم فضای کمتری را اشغال می‌کند.

اجاره کولر گازی ایستاده مناسب چه محیطی است ؟

هم از نظر طراحی و شکل ظاهری زیباتر است و هم از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه‌تر است و با صرف هزینه و انرژی کمتری می‌توانید فضای بیشتری را خنک کنید.

کولرگازی ایستاده؛ مانند اسپلیت یکی از دستگاه‌های تهویه‌ مطبوع است که دارای ظاهری متفاوت و به شکل ایستاده است.

همان‌طور که قبل ترذکر شد ازکولرگازی ایستاده به دلیل قدرت بالا می‌توان در محیط‌هایی با متراژ بالا مانند تالارها، فروشگاه‌های بزرگ، مدارس، ادارات و سایر مکان‌ها استفاده کرد.

مزایای استفاده از کولر گازی ایستاده

از جمله مزایای کولر ایستاده گازی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ظرفیت سرمایش و گرمایش بالا

مجهز به صافی‌های تمیز کننده هوا و قابلیت تعویض صافی‌ها

مجهز به کنترل از راه دور

پرتاب باد در چند جهت مختلف

یکی دیگر از مزایا اجاره کولر گازی ایستاده دارای نمایشگر رقمی جهت‌نمایش دمای محیط است.

اجاره کولر گازی ایستاده مجهز به کمپرسورهای قدرتمند است.

 

پنل ها  در کولر گازی ایستاده

اجاره کولرگازی ایستاده دارای دو پنل داخلی و بیرونی است که توسط لوله‌ های مسی به یکدیگر متصل می‌شوند. لازم به ذکر است که فاصله دو یونیت نباید از حد نرمال بیشتر باشد؛ زیرا راندمان و عملکرد کولر ایستاده کاهش پیدا می‌کند.

کولر ایستاده بیشتر به دو نوع اینورتر و معمولی ساخته می‌شود که فرق آنها در مصرف برق است. کولر ایستاده که مجهز به کیت اینورتر باشد، برق کمتری نسبت به اسپلیت ایستاده معمولی مصرف می‌کند.

کولر گازی ایستاده کوچک چیست؟

همچنین کولرگازی ایستاده در توان های خیلی کم به ‌صورت دستی نیز تولید می‌شود که از آن در فضاهای بسیار کوچک استفاده می‌گردد.

توجه داشته باشید اجاره کولرگازی ایستاده کوچک یا کولرگازی دستی، دستگاهی است که به ‌منظور خنک‌کردن و تصفیه هوای مکان‌هایی که امکان لوله‌کشی و نصب کولرهای گازی معمولی وجود ندارد و یا نیاز به کولری با قابلیت جابه‌جایی است استفاده می‌گردد.

نحوه کارکرد اجاره کولرهای گازی ایستاده یک‌تکه با کولرگازی ایستاده دوتکه یا کولرگازی ایستاده بزرگ متفاوت است.

تفاوت کولر گازی ایستاده با کولر گازی دیواری

 کولر گازی ایستاده که به کولرگازی سرپایی نیز معروف است عملکرد و سازوکاری مشابه به اسپلیت دیواری دارد با این تفاوت که ظرفیت کولرهای ایستاده از اسپلیت‌های دیواری بیشتر است و می‌توان از آنها برای مکان‌های بزرگ‌تر با متراژ بالاتر استفاده نمود.

نحوه انتخاب کولر گازی ایستاده به چه عواملی بستگی دارد؟

انواع کولرگازی ایستاده نحوه انتخاب و محاسبه ظرفیت اسپلیت ایستاده نحوه انتخاب اسپلیت ایستاده به این صورت است که باید به عوامل متعددی همچون شرایط آب‌وهوا، متراژ محیط و موقعیت ساختمان توجه نمود؛

اما مهم‌ترین عامل در تهیه کولرگازی ایستاده، متراژ محیط است که در مقاله نحوه انتخاب کولرگازی به طور کامل نحوه انتخاب کولر متناسب با متراژ محیط شرح داده شده است.

نکات قابل‌توجه هنگام اجاره و نصب کولر گازی ایستاده

برق موردنیاز اسپلیت‌های ایستاده یا کولر ایستاده گازی معمولاً در ظرفیت‌های بالا سه‌فاز ۳۸۰ ولت و در ظرفیت‌های پایین تک‌فاز ۲۲۰ ولت است؛ ولی امروزه رشته جدید کولرهای ایستاده به‌صورت اینورتر تک‌فاز تولید می‌شوند.

توصیه می‌شود در هنگام خرید باتوجه‌به برق محل نصب کولرگازی ایستاده تک‌فاز یا سه‌فاز انتخاب شود. کمپرسور کولر اسپلیت ایستاده در حین انجام کار حرارت زیادی تولید می‌کنند به همین دلیل نیاز است که در محیط بیرون قرار گیرند.

یونیت داخلی اسپلیت ایستاده بر روی زمین قرار می‌گیرد که بسیار باریک و کم‌حجم است و یونیت بیرونی آنها در بهارخواب و یا حیاط ساختمان نصب می‌گردد.

کاربرد کولرگازی ایستاده

در فضاهایی با وسعت بالا و کاربری‌های خاص مانند سالن‌های اجتماعات ادارات، سالن‌های ورزشی، سینماها، مساجد، حسینیه‌ها، بیمارستان‌ها، سالن‌های انتظار فرودگاه‌ها و در کل در فضاهایی که امکان نصب یونیت داخلی بر روی دیوار نبوده و نیاز به تولید سرما با ظرفیت بالا باشد.

از جمله مواردی که افراد بسیاری به دنبال آن هستند استفاده از کولرگازی ایستاده برای منزل یا اسپلیت ایستاده خانگی است.

زمانی که اقدام به خرید می‌کنند و خواستار کولرگازی خانگی هستند لطفاً به این نکته توجه فرمایید که ظرفیت کولرگازی ایستاده باتوجه‌به متراژ منازل تعیین می‌گردد و مناسب منازلی با وسعت بالا است.

جمع بندی مقاله

باتوجه ‌به میزان قیمت خرید کولرگازی ایستاده نو افراد بسیاری اقدام به اجاره کولرگازی ایستاده دست‌دوم یا اسپلیت ایستاده دست‌دوم می‌نمایند.توصیه می‌شود جهت کسب اطلاع از قیمت‌های اجاره کولر گازی ایستاده با کارشناسان شرکت سرمابخش تماس برقرار کنید.